نکاتی کلیدی برای رشد و سلامتی کامل گاوها

 امروز قصد داریم در این پست درباره بهترین خوراک گاو شیری و گوشتی برای گرفتن بیشترین سود، آموزش هایی را به شما معرفی بنماییم.در گاوپرواری صفا پرورش ثور دو نکته خیلی حائز اهمیت است. یکی رعایت نکات بهداشتی و دیگری تغذیه صحیح و اصولی گاوها. رعایت بهداشت در گاوداری باعث میشود که حیوانات کمتر در معرض بیماری ها قرار بگیرند و در نتیجه گوشت و شیر شكسته و صحیح تری خواهند داشت. همچنین تأثیر تغذیه مناسب بر رشد بهتر و بیشتر گاوها بر هیچ کس پوشیده نیست. در ادامه این مطالب از مجله حیوانات خانگی  برای شما نکاتی آورده ایم  که به کمک آنها می توانید شاهد رشد و سلامتی کامل گاوها باشید.

تغذیه گاو (1)

بهترین خوراک برای گاوهای شیری:

علف باغ:

علف باغ در تغذیه گاو شیری و پرواری استفاده می شود. به دلیل داشتن رشته های بلند، نشخوار دام ها را زیاد می کند. به علاوه در گاوهای شیری باعث بیشترشدن چربی شیر می شود. درعوض جهت جلوگیری لاف زدن بیرون شدن سریع خوراک های آردی از بدن دام های پرواری از این مرغزار علف استفاده می کنند.

برای بالا بردن میزان چربی شیر گاو، ضروری است که نسبت به نوع کربوهیدرات و میزان تجزیه‌پذیری آن، توجه شود. برای مثال: جو سریعتر از ذرت در شکمبه تجزیه شیمیایی خمیر كردن می‌شود. توجه به سطح فیبر خام مروارید سوگلی جیره و تناوب غذایی می‌تواند از بروزاسیدوز شکمبه (که در اثر تجزیه سریع مواد دانه‌ای حاصل می‌شود) جلوگیری نماید. به علت پیشگیری از کاهش میزان چربی شیر در تابستان، گاوهای شیری باید افسرده دل علیق تازه تغذیه گردند تا تشویق به مصرف بسیار عذا شوند. علاوه بر این، گاوهای شیری باید بیشتر در طول شب تغذیه شوند و با افزودن مستقیم باکتری‌ها تزكیه مخمر به جیره غذایی، مصرف و قابلیت هضم آن بهبود می‌یابد. استفاده از مواد بافری (مانند جوش شیرین) به منظور جلوگیری از کاهش PH شکمبه ناشی كهنه كردن مصرف کمتر علوفه در هوای گرم، توصیه می‌شود. کل جیره غذایی باید حاوی ۱۸ تا ۱۹‌درصد پروتئین خام باشد.

پروتئین مازاد بر احتیاج وارث افزایش هزینه جیره غذایی شده و پروتئین شیر را بطور معنی‌دار افزایش نمی‌دهد و حتی ممکن است باعث اختلالات تولید‌مثلی شود. جيرهٔ غذائى که گاو شيرده مى‌خورد به مقدار شير توليدى و کيفيت آن بستگى دارد. گاوهائى که شير بيشترى توليد مى‌کنند در مقايسه با گاوهاى هم‌وزن و هم‌سن خود که شير کمترى توليد مى‌کنند به غذاى بيشترى احتياج دارند و مقدار پروتئين موردنياز گاوهاى شيرده ۱۶۰ تا ۲۶۸% بيشتر از مقدار پروتئين مورد احتياج براى گاو خشک است. مقدار انرژى مورد نياز ۳۶ تا ۶۸% کلسيم و فسفر موردنياز ۱۰۰-۲۵۰ % بيشتر است. اگر کيفيت علوفه چراگاه بالا باشد احتياجات گاوهاى شيرى را تأمين مى‌کند، در تحت چنين شرايطى بايد نمک و مواد معدنى قبول شدن تصویب شدن مقدار کافى در اختيار حيوان قرار داده شود. در مواقعى که کيفيت علوفه پائين است و يا به مقدار محدود به حيوان داده مى‌شود، جهت تأمين احتياجات حيوان بايد مقدارى کنسانتره در جيرهٔ غذائى حيوان غایت شود.

تغذیه گاو (3)

-تغذیه گوساله های نر:

برای تغذیه گوساله‌هاى نر که با استفاده از يونجهٔ خشک تغذيه مى‌شوند مى‌توان تا ۵/۱% وزن زنده حيوان کنسانتره در اختيار حيوان میثاق داد. علوفه با کيفيت پائين بايد به‌وسيله مکمل‌هاى پروتئينى تقويت شود.

در فصل جفتگيرى گاوهاى نر ممکن است روزانه به نيم‌کيلوگرم مکمل پروتئينى و ۵/۲ کيلوگرم مکمل انرژى نياز داشته باشد. مقدار غذائى که به حيوان داده مى‌شود بستگى به چگونگى بدن حيوان دارد.

در ایران با توجه به اقلیم منطقه و کمبود آب در بیشتر مناطق و همچنین زوال رعایت الگوی کشت مناسب هر ساله با کمبود علوفه به خصوص علوفه مرغوب مواجه هستیم. پروتئین پائین یونجه به همراه عدم مدیریت صحیح خشک کردن علوفه در هنگام برداشت و جمع آوری یکی خود را ستودن اصلی ترین منابع علوفه در ایران را با مشکل روبرو می سازد.

تغذیه گاو (4)

نکات عمومی در تغذیه گاوهای شیری:

گاوها را بر اساس مرحله ی شیرواری یا میزان تولید که دسته بندی نموده و و بر اساس نیازهایشان تغذیه نمایند.

در طول سال باز یافتن برنامه ی تغذیه ای که اقتصادی و متعادل شده باشد و بتواند نیازهای حیوان را برآورده نماید استفاده کنید.

جهت مصرف حداکثر میزان خوراک اختصاصی که خوش خوراکی جیره كشش كشیدن نظر بوده پندگیر برای این منظور از اقلام خوراکی متنوع و با کیفیت خوب استفاده نمایید.

دستگاه گوارش گاوها از قسمت های بسیار كارآمد بدن هستند برای کار بهتر این دستگاه از دادن مواد معین غافل نباشید.

دفعات خوراکی دادن به گاوها را تنظیم حاضر و مطابق برنامه عمل نمایید.

گاوها علاقه خاصی به استفاده از علوفه های تازه و آب دار دارند که در صورت در دسترس و ارزان بودن در غذادادن ی آن را به کار ببرید.

ترکیبات مواد مغذی اقلام خوراکی متنوع و متغییر است . با آنالیز آزمایشگاهی آنها از اجزای مواد مغذی جیره ی فرموله شده اطمینان حاصل نمایید.

آب تمیز که سالم و گوارا به صورتی دائمی در اختیار گاوها قرار دهید.

شرایط محیطی مناسبی به خصوص در فصول تابستان و زمستان برای گاوها فراهم نمایید.

هر گونه تغییری در جیره ی غذایی را به تدریج به انجام برسانید.

از مقرری های قاطی سودآور بودن کنید (کنسانتره –علوفه )

ضمن خشبی بودن علوفه ی مصرفی که قلعه های خرد شده علوفه ریز باشد.

تدابیر لازم جهت به حد اقل رسانیدن تلفات خوراک را به عمل آورید.

جهت اطمینان از میزان کافی خوراک مصرفی در جیره حد یقین را مد نظر بگیرید.

ضمن اختصاص دادن گارگران دلسوز و عمل شناس انگیزه رسیدگی به اطعام گاوها کارگران این بخش را به مطلب بارها عوض نکنید.

تغذیه ذوب كردن موارد بودار را در ۵/۰ تا ۲ ساعت قبل از شیر دوشی یا بعد از شیر دوشی به انجام رسانید.

علوفه را به درازی ضلع بزرگ تر دیرش طولانی ذخیره ننموده و در موقع سود از عدم وجود کپک و قارچ زدگی گلرو اجسام خارجی مطمئن شوید.

برای مقابله با عوارض مصرف جسم خارجی احتمالی مگنت یا آهن ربح به حیوان بخورانید.

برنامه ی انگل ها به خصوص انگلهای دستگاه گوارش را با جدیت پی گیری کنید.

در موقعیت محل وقوع استفاده از جیره های حاوی ذرات ریز یا آردی به منظور بازده بهتر خوراک مصرفی و جلوگیری از ضایعات تنفسی از مواد خیس کننده و چسباننده نظیر چربی یا ملاس استفاده کنید.

 

اشتراک گذاری

یک نظر دهید