تاریخچه ی مختصر شرکت بنز!

سرنوشت دو شخص آلمانی جوری از بدو تولد به یکدیگر گره خورده تا بتوانند در نهایت با کمک یکدیگر شرکت عظیم خودروسازی مرسدس بنز را تاسیس کنند. کارل بنز و گوتلیپ دایملر در همان ابتدای جوانی خود توانستند گاری هایی بدون نیاز بهاسب تولید کنند. با گسترش کار این دو مخترع کارل بنز شرکت بنز و سی و دایملر شرکت دی ام جی را تاسیس کرد. در ادامه یادداشت تاریخچه ی مختصر شرکت بنز با ما همراه باشید.

دایملر پس از تاسیس این شرکت اولین خودرو خود به نام مرسدس را تولید کرد و همین امر موجب پایه ریزی شرکت مرسدس بنز گشت. دایملر که اهداف بزرگی را در سر میپروراند نتوانست شرکت دی ام جی را متعاقد کند تا به وی در رسیدن به اهدافش کمک کند اما با بدتر شدن اوضاع این کمپانی مجبور شدند تا با شرکت بنز قراردادی امضا کنند و هم چنین بتوانند به فعالیت مستقل هخود ادامه دهند. پس از گذشت دو سال این دو کمپانی توانستد با همکاری یکدیگر اولین خودروی خود با نام مرسدس بنز را تولید کنند.

با بالا رفتن قیمت ارز و دلار و یورو در بازار ایران تقریبا امید به خرید خودروهای با کیفیت از برندهای معتبری مانند بنز دیگر بیشتر شبیه به رویا می ماند. اما هنوز هم با اجاره خودرو می توان طعم شیرین رانندگی کردن با این خودروها را حتی برای مدتی بسیار کوتاه تجربه کرد. اجاره خودرو بدون راننده در تهران و سایر نقاط ایران و جهان با خدمات شرکت هایی مانند یورپکار امکان پذیر است. این تجربه می تواند به یکی از تکرار نشدنی ترین خاطرات زندگی هر فرد بدل شوند.

اجاره خودرو

این خودرو در سال 1927 به مرز تولید 7000 خودرو رسید. در سال 1930 بزرگ ترین و اصیل ترین خودروی این کمپانی تلفیقی با نام مرسدس بنز دبلیو 15 وارد بازار شد و موجب معروف شدن این کمپانی به برترین کمپانی خودروسازی در آن زمان شد. این کمپانی در سال های بین 1930 تا 1960 میلادی خودروهای بنز خود را گسترش داد و خودروهایی از جمله دبلیو 23 و دبلیو 136 رونمایی کرد. هم چنین بنز دی 26 را نیز به بازار عرضه کرد. این کمپانی در سال 1936 پا فراتر از شهرت کشوری خود گذاشت و در جهان نام و آوازه ای به دست اورد. اما با شروع جنگ جهانی دوم این کمپانی مجبور شد تا روند تولید خودروهای خود را متوقف کند و سپس در سال 1946 با خودروی جدید خود یعنی وی 170 فعالیت خود را از سر گرفت.

شاید بتوان گفت نکته ی منحصر به فردی که در خودروهای این کمپانی میتوان نام برد ازستفاده از طراحی خاص چراغ های جلوی این خودروها است.از جمله خودروهای تولیدی این کمپانی میتوان به خودروهای زیر اشاره کرد:

ماشین بنز سدان :

مرسدس بنز کلاس S سدان

مرسدس بنز کلاس C سدان

مرسدس بنز کلاس E سدان

مرسدس بنز کلاس E هیبریدی

مرسدس بنز میباخ S600

مرسدس بنز کلاس B از نوع Electric Drive

ماشین بنز کوپه :

مرسدس بنز AMG GT S

مرسدس بنز کلاس E کوپه

مرسدس بنز SLS AMG

مرسدس بنز کلاس C کوپه

مرسدس بنز کلاس S کوپه

مرسدس بنز کلاس CLA کوپه

مرسدس بنز کلاس CLS کوپه

ماشین بنز SUV و واگنی :

مرسدس بنز کلاس E واگنی

مرسدس بنز کلاس G از نوع SUV

مرسدس بنز کلاس GL از نوع SUV

مرسدس بنز کلاس M از نوع SUV

مرسدس بنز کلاس GLK از نوع SUV

مرسدس بنز کلاس GLA از نوع SUV

ماشین بنز کانورتیبل :

مرسدس بنز کلاس SL رودستر

مرسدس بنز کلاس SLK رودستر

مرسدس بنز کلاس E کابریولت

مرسدس بنز SLR مک لارن

در این مقاله سعی داریم تا شما را با مدل مرسدس بنز مک لارن آشنا کنیم.

اجاره خودرو بدون راننده

این خودروی زیبا و اسپرت دارای پیشرانه وی 8، 5.4 لیتری با قدرت 617 اسب بخار و گشتاور 780 نیوتون متر است.

نام این خودرو که در واقع مدل 722 است به افتخار قهرمانی این برند در مسابقات اتومبیل رانی میله میلیا در سال 1955 بود که راننده این مرسدس مسابقه را در زمان 7:22 شروع کرد.

میتوانید با ارتقای فنی قدرت این خودرو را به 640 اسب بخار و گشتاور 820 نیوتون متر برسانید. هم چنین شتاب پیشران این خودرو 3.6 ثانیه است که از صفر به صد کیلومتر میرسد. حداکثر سرعت این خودرو 337 کیلومتر بر ساعت است.

اشتراک گذاری

یک نظر دهید