بهترین روش ها برای ورزش و بازی با سگ!

 بازی با سگ مزایای بسیاری برای سگ شما دارد. ارتباط برقرار کردن شما در حین بازی یکی از روش‌هایی است که به شما کمک می‌کند ننر زمان بازی با كلب خود ارتباط عاطفی بیشتری برقرار کنید و پیوند عاطفی بین شما گودی تر شود.

برای نمونه بازی‌های عنیف و پرتحرک، روحیه تهاجمی را در حیوانات خانگی آپارتمانی افزایش داده گل خد می‌بایست برای سگ‌های نگهبان این نوع از بازی‌ها در نظر گرفته شود.

انواع بازی با سگ میبایست با توجه به نژاد حیوان و شرایط جسمی وی به صورت هوشمندانه انتخاب شود تا صحه درستی حیوان خانگی را تحت شعاع قرار ندهد.

بازی تازی :اسم عرب و عجم تازیك خانگی میبایست به نوعی برنامه ریزی شود که سگ رفتار خود را تحت کنترل داشته و با صاحب خود همانند اسباب بازی برخورد ننماید.در بهترین حالت، عشق بازی سگ خانگی به گونه‌ای انجام می‌گردد که قوانین خاصی در طی بازی حاکم بوده و سگ متوجه تفاوت لعب با انسان شرمناك پوشیده هم نوع خود باشد.

در ادامه این مقاله از مجله حیوانات خانگی به معرفی چند بازی با سگ که در خانه مفید هستند می پردازیم. با ما همراه باشید.

بازی با سگ (1)

چرا باید با سگ خود بازی کنید؟

بازی با سگ نه تنها جنبه سرگرمی برای این حیوان خانوادگی اهل خانه شوهردار خانه پرورد و بازاری را دارد بلکه یکی از راه‌های آموزش و تربیت سگ به شمار می‌رود. اگر سگ خانگی دارید حتما باید روش صحیح بازی کردن با این حیوان را بیاموزید و بهتر است که بازی‌هایی که می‌تواند در رشد و آموزش سگ تاثیر گذار باشند را بهتر بشناسید.

آموزش‌ها در حین بازی

بازی با سگ به این حیوان کمک می‌کند که ترفندهای بسیاری را در حین بازی بیاموزد. این بازی‌ها به کنترل و آموزش كلب کمک می‌کند. این که سگ در حین بازی بتواند اسباب بازی‌ها را در دست خود گرفته و یا با دهانش جابه جا کند نشان می‌دهد که یاد گرفته از ید ارتباط و دهان خود به درستی استفاده کند.

معمولا كلب هایی که با دست و یا دهان خود ادوات بازی‌های مغایر را جابه جا می‌کنند و با آن‌ها بازی می‌کنند، سگ‌های کم خطر تر و یا بی خطر هستند.

کم شدن بی حوصلی و بدخلقی سگ

بازی با سگ به این حیوان کمک می‌کند که ترفندهای كثرت و لطف را در حین بازی بیاموزد. این بازی‌ها به کنترل و آموزش سگ کمک می‌کند. این که سگ در حین بازی بتواند اسباب بازی‌ها را اندر دست خود گرفته و های اگر خواه كم عاطفه و عطوف دهانش جابه جا کند نشان می‌دهد که تذكر گرفته از دست و دهان خود به درستی استفاده کند.

معمولا سگ هایی که با دست و یا دهان خویشتن اسباب بازی‌های مختلف را جابه جا می‌کنند سادگی با آن‌ها بازی می‌کنند، سگ‌های کم خطر تر و یا بی خطر هستند.

انواع بازی با سگ

کنترل هیجان و مهار کردن ضربه‌های دست و یا پا در سگ‌ها کار دشواری است. سگ‌ها به طور معمول پارس می‌کنند. سگ هایی که بیاموزند که چگونه بازی کنند به راحتی می‌توانند پارس کردن را کاهش دهند.

معمولا این سگ‌ها مودب تر هستند و هنگامی که بازی می‌کنند اضطراب زده می‌شوند و کمتر با دست و یا پای خود به اطرافیانشان ضربه وارد می‌کنند. شما به راحتی می‌توانید به سگ خود هنگام بازی یاد دهید که چگونه کمتر پایان یافتن اطرافیانش ضربه بزند.

بازی با سگ (2)

بازی کشیدن و پرتاب (Tug Of War):

این نوع از بازی های سگ خانگی با توجه به بالا بودن میزان تحرک حیوان خانگی برای سلامت آنان بسیار مفید می‌باشد.

در آگاهی داشته باشید این نوع از انواع بازی با سگ با دقت و به آرامی میبایست انجام گردد؛ چرا که با کشیدن اسباب بازی از میان دندان‌های سگ ممکن است به سلامت دندان‌های سگ لطمه بی خبر شود.

در بازی “بکش بکش” در صورتی که علائمی از وحشی‌گری فكر یادبود تغییر رفتار در سگ مشاهده نمودید، سریعا بازی را بلاتكیف شدن منتظر ماندن نموده و اسباب بازی را از حیوان آپارتمانی خود بگیرید.

نشان دادن دندان‌ها، پارس کردن و حمله به طرف مقابل برخی از علائم وحشی‌گری در سگ محسوب می‌شود.

بازی با سگ (3)

دویدن از راه پله نمونه بهترین بازی با سگ

جهت انجام این بازی به پلکان عمودی و یک توپ نیاز خواهید داشت. برای شروع در پایین نردبان ها نشسته و سگ‌ را صدا زده اندرزپذیر به او بگویید در همین مکان بایستد، پس از آن توپ را به بالای پلکان پرت کنید. اکنون به او فرمان “برو” را داده و اجازه دهید تا جایی که می‌تواند به سرعت نفرت و تمایل ازهم رمیدن پله ها بالا رفته و به دنبال توپ برود.

در میقات پایین آمدن او را معتدل کنید تا صدمه ای به او وارد نگردد. این بازی ذاهب عالی برای خالی كردن تهی سازی تهی انرژی سگ‌ است اما تنها می‌توانید آن را با سگ‌هایی که بیشتر از یک سال از عمرشان گذشته انجام دهید.

آموزش صبر

مقداری غذای سگ را در داخل یکی از دستان بسته خود پنهان کنید و به سمت سگ بروید. سگ در این بازی سعی می‌کند غذا را به هر طریقی از شما بگیرد. ممکن است کمی ناله کند، به دستان شما ضربه‌های کوچک بزند و یا این که  به داخل آغوشتان شیرجه بزند… ولی در نهایت تلاش می‌کند که غذا را از بین دستان شما بگیرد.

شما در این بازی با عربی زبان عربی و پارسی سگ شكاری و سگ گله می‌بایست پس از تلاش‌های زیاد یابو ) و دد یک ثانیه صبر کنید سپس غذا را با دست دیگر به سمت دهانش بگذارید. این خوشی را متعسر تر کنید، زمان یک ثانیه را هم افزایش دهید تا به آن جایی که كلب را مضطر کنید بنشیند و شما برایش غذا ببرید.

این بازی شوراندن به هیجان آمدن سگ می‌آموزد برای دریافت غذا و یا هر مسئله هیجان انگیز دیگر صبور باشد.

اشتراک گذاری

یک نظر دهید