آشنایی با انواع بازی با سگ!

 انواع بازی با سگ و انتخاب بهترین تفریح برای حیوانات خانگی تاثیر مستقیمی بر رفتارها و عملکرد حیوانات خواهد داشت.

برای نمونه بازی‌های خشن و پرتحرک، روحیه مهاجم مربوط به تهاجم را در حیوانات خانگی آپارتمانی افزایش داده و می‌بایست برای سگ‌های نگهبان این نوع از بازی‌ها در نظر گرفته شود.

انواع بازی با سگ میبایست معیت توجه به نژاد حیوان و شرایط جسمی وی به صورت هوشمندانه انتخاب شود تا سلامت حیوان خانگی را تحت شعاع قرار ندهد.

بازی سگ خانگی میبایست به نوعی برنامه ریزی شود که سگ رفتار خود را تحت کنترل داشته و با صاحب مغفر همانند اسباب تفنن برخورد ننماید.

در بهترین حالت، بازی سگ خانگی به گونه‌ای انجام می‌گردد که قوانین خاصی در طی بازی حاکم بوده و سگ معطوف تفاوت بازی با انسان و هم نوع خود باشد.

همچنین می تونین برای اطلاعات بیشتر برای بازی با سگ به سایت پتچی سر یزنید.با ادامه این مطلب همراه ما باشید.

بازی با سگ (2)

اموزش توپ بازی با سگ خانگی

ابتدا اجازه دهید که سگ توپ را به خوبی بو کند و مروارید زفر بگیرد. سپس توپ را در دست بگیرید و در نزدیکی سگ تیررس کنید. در این مواقع سگ با انرژی به سمت توپ حرکت می کند و توپ را در دهان می گیرد.

حال نوبت فرمان بیا به سگ است. درصورتی كه سلاح جنگی را در دهان گرفت و تمام شدن سمت دیگری رفت، طوق قلاده را به منظور هشدار به آرامی به سمت خودتان بکشید. عتاب را از دهان سگ بگیرید و سرافكندگی خوارشدن او تشویقی بدهید تا به استرداد كردن توپ تشویق شود. هم چنین می توانید به سگتان آموزش دهید که توپ را اندر ظرفی بندازد و در مقابلش از من وشما تشویقی دریافت کند.

بالا بردن حس کنجکاوی سگ

در ابتدا سعی کنید تا مفاهیم اولیه همچون “بشین”، “بگیر” و یا “بمان” را به سگ خود آموزش دهید.

آموزش های مربوط به مفاهیم اولیه را در مقالات تربیت سگ خانوادگی اهل خانه شوهردار خانه پرورد و بازاری و آموزش فرمان پذیری سگ می‌توانید مشاهده نمایید.

جهت بالا توقیف جذب حس جستجو داخل سگ میبایست به سگ فرمان “بشین” را داده و سپس در نقطه‌ای نزدیک به او نهفته شوید؛

سگ خود را صدا بزنید و توجه او را محبوس و آزاد ضبط بازداشت كردن و آزاد نمایید تا برای پیدا کردن شما محیط اطراف را جستجو نماید؛

پس از تفهیم مفاهیم اولیه در تربیت سگ خانگی، مکان‌های دورتر را برای مخفی شدن تعیین کنید.

بازی با سگ (3)

دیسک فریزبی، حلقه و انواع بومرنگ سگ ولو مزایایی دارند؟

سگ‌ها عاشق بازی کردن با دیسک و بومرنگ هستن و این وسایل جزء محبوب‌ترین انواع اسباب بازی سگ به حساب می‌آن.  این نوع تمهید جنگ افزار بازی هم مثل توپ بازی سگ شما قیافه سرگرم می‌کنن، با این تفاوت که نژند سردمهر دیسک و بومرنگ، عجله شتاب كردن و جهت حرکت مدام تحول می‌کنه و بازی چالشی و هیجان‌انگیزتری برای سگ‌ها محسوب می‌شه و اونا رو حسابی سرحال میاره.

بازی فکری

یکی از بلوز بی آستین انواع بازی با سگ درگیر نمودن ذهن حیوان در هنگام بازی می‌باشد.

یکی از بهترین نمونه‌ی بازی‌های حیوانات خانگی آموزش دست راست گلرو چپ به آنان می‌باشد.

سعی کنید روی اسباب مقامره تازی :اسم عرب و عجم تازیك خانگی خود كنیه بگذارید و هنگام بازی نام اسباب بازی مورد نظر را ذکر نموده و از سگ خود بخواهید آن را برای شما بیاورد.

در صورتی که بازی به نحو قابل قبولی توسط حیوان انجام شد با پتی فود (Pet Food) او را تشویق نموده و انگیزه بیشتری را ایجاد نمایید.

بازی با سگ

عروسک‌های نرم و مخملی برای سگ بخریم یا نه؟

اکثر سگ‌ها عروسک بازی رو فراوان دوست دارن و اونا رو مثل بچه‌ با خودشون حمل می‌کنن و شب‌ها بغلش می‌کنن و می‌خوابن.

ممکنه بعضی از عروسک‌ها تو شکمشون سندی یا شنی قوش و بعضی دیگه هم معیت و بدون فشار مبذول داشتن صدا می‌دن. این عروسک‌ها ممکنه اولش سگ شما رو حسابی سرگرم کنن، اما ممکنه بعد از مدتی سگتون از روی کنجکاوی عروسک رو پاره می‌کنه و بعد تکه‌‌های عروسک همه جای خونه بی نظم و پلا می‌شه.

اگه سگ خیلی کنجکاوی دارید که به صدای عروسک حساسیت نشون می‌ده مدل‌های پلشت صدا و ساده رو براش تهیه کنید.

در هر صورت، پیشنهاد می‌کنیم موقع قمار کردن تازی با عروسک‌های مخملی حواستون بهش باشه تا یه موقع از روی علاقه هنگفت دشوار یا کنجکاوی عروسکش رو تیکه پاره نکنه!

 

اشتراک گذاری

یک نظر دهید