هر آنچه قبل از شروع نگهداری سگ باید بدانیم!

نگداری سگ در خانه می تواند یک تجربه ی فوق العاده برای شما و خانواده تان باشد و یا می تواند به یک تجربه تلخ بدل شود. اول از هر چیز شما باید با دنیای این حیوان آشنا شوید تا بتواند با آ«ها ارتباط برقرار کنید تا شگ تان به بهترین همراه باری شما تبدیل شود. هر مجود زنده ای نیاز های مخصوص به خودش را دارد که برطف کردن آنها باعث زندگی راحت و سالم می شود. نگهداری و تربیت سگ در طول زمان و در تمام جهان جز جدایی ناپذیر زندگی انسان ها بوده و با توجه به هدف شما برای داشتن یک سگ در کنارتان نکات مختلفی را در بر می گیرد اما یک سری نکات اصلی باید همواره رعایت شوند که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم. با مجله حیوانات خانگی همراه باشید.

 

نگهداری سگ (1)

 مرحله ی اول: سنجیدن شرایط نگهداری سگ

توله ها ممکن است وسوسه برانگیز باشند، اما نگهداری از آنها بسیار زمان بر نیز هست. اگر تا به حال توله نداشته اید، شاید ندانید که وارد چه می شوید. این چیزی است که برای داشتن یک سگ، بخصوص یک سگ بزرگ و بلندبالا باید مهیا باشد. پرورش توله سگ مسؤلیت پذیری زیادی نیازمند است. می توانید از افراد باتجربه و متخصصان و یا حتی دامپزشک آنلاین و حضوری کنک بگیرید.

به توله ی سگ باید سه تا چهار بار مروارید روز غذا داد. لازم است آن ها را بلافاصله بعد از خوردن یا آشامیدن بیرون ببرید تا بتوانند براحتی فضولات خود را دفع کرده تزكیه برای این منظور پاك سازی شوند. مادامیکه توله ها تحت درس دادن آموختن هستند حوادثی رادر خانه ایجاد می کنند. این یعنی باید خیلی تمیزکاری کنید.یک توله ممکن است شما را در طول شب چندین بار بیدار کند. شاید به این دلیل که توله نیاز به بیرون رفتن دارد ذكر یا حوصله اش سر رفته و کسل است.و شاید سخت ترین قسمت نگهداری سگ در اوایل آن همین باشد.

 نگهداری سگ (2)

یک توله ی سگ ی جوان را نمی توان برای بیش از چند ساعت تنها گذاشت. بهتر است زمانی که توله تنهاست در یک جعبه قرار داده شود؛ این به تربیت سگ خانگی کمک می کند و مانع از جویدن هرچیزی مداخل خانه من وشما توسط توله غمگین اخمو شود. گرچه پس زایل كردن نابود كردن چند ساعت توله نمی تواند شهریه و گاهی مدفوع خود را نگه دارد.اگر یک توله ی برنا خریدید، آماده باشید که دوران بر :صفت زیاد زیادی را برای او صرف کنید، بخصوص در چند ماه اول. اگر کارها زیاد پستی نظر می رسند ولی همچنان اگر  مایلید که سگ داشته باشید و با نیمی از شرایط نگهداری سگ موافقید، یک سگ بالغ بگیرید.

 مرحله دوم : انتخاب مناسب

دوست دارید سگ شما چقدر کوچک یا بزرگ باشد؟ سگ های کوچک برای فضاهای کوچک تر مناسب خرم شمشیر است. غذا، تجهیزات، و دارو برای سگ ایا بزرگ و غول پیکر گرانتر است. آیا شما سگی می خواهید که مانند یک سگ بالغ بسیار فعال باشد یا ترجیح می دهید ددخویی داشته باشید که طی یکی دو سال آینده آرام باشد؟ چقدر می توانید ورزش کنید؟ سیاق پوشش موی سگ را نیز درنظر بگیرید. آیا شما می خواهید با ریزش مو سروکار داشته باشید یا سگی شراب خواهید که موهای او خیلی کم بریزد؟ سگ هایی که موهایشان کم میریزد اغلب باید به طور توسعه یافته موهایشان کوتاه شود. آیا خمارآلود توانید این کار را انجام دهید؟

 

تربیت سگ (6)

مرحله سوم: روش تربیت سگ را بیاموزید

تربیت سگ زمان بره و کار ساده ای نیست ، بعنوان مثال برای اموزش نشتسن ممکنه گیتی ها پندپذیر روزها این کار طول بکشه.

صبر و حوصله

تربیت فرمانبری در خانه کم کم را آغاز کنید . استوار و صبور باشید. خیلی عصبی نباشید؛ بگذارید او یک توله باشد! توله ی خود را کاملاَ اجتماعی کنید. او را به مکان های مختلف ببرید، به این تنسیق او می تواند علایم، صداها، مردم، و حیواناتی که برای او جدید هستند را تجربه می کند. ولو که اطمینان داشته باشید که توله ی شما فقط با سگ های بی نقص و واکسینه شده ملاقات کند.تربیت فرمانبری ورودی خانه کم کم را گشایش کنید .  برای آموزش دادن به سگ استوار و صبور باشید.

 

تربیت سگ (4)

همکاری خانواده

با هم کار کنید تا تربیت یکپارچه باشد. اگر در خانه کودکانی وجود دارند، مطمین باشید که می دانند چگونه دروازه اطراف سگ ها باید رفتار کنند. اگر حیوانات منسوب ومربوط به خانه دیگری نیز در بیت وجود دارند، حتما باید بخوبی معرفی شده و همواره بر آن ها نظارت شود.

 

تربیت  سگ (3)

مراقبت های ویژه

برای اینکه توله ها با سلامتی و شادابی پرورش یابند به كنجكاوی های خاص نیاز دارند. می توانید در قدم اول از دامپزشک آنلاین مطمئن کمک بگیرید. یک رژیم سلامت مخصوص توله ها را انتخاب کنید. تربیت خانگی را از بدو ورود توله به خانه تان آغاز کنید. بدانید که پروسه ی تربیت سگ ممکن است چندین هفته تا چندین شمس طول بکشد.در کلاس های تربیت توله با مربیان خوب ثبت نام کنید. این نعم و خیر تنها به آموزش توله ی شما کمک می کند، منتج به اجتماعی شدن او نیز خواهد شد. برنامه ی ماهیانه را به گونه ای منزل كالا دهید که ورزش را نیز در برگیرد. به برنامه ی ملاقات با دامپزشک و واکسیناسیون پایبند باشید.

 

 

 

اشتراک گذاری

یک نظر دهید