تغذیه فنچ

بهترین دانه‌ها برای خوراک فنچ‌ها

غذای فنج finch

فنچ‌ها با آواز نازک و چهره‌ی زیبای خود جزو پرندگان بومی چمنزارهای استرالیا محسوب می شوند که دارای قابلیت زادو ولد بسیار آسان و راحتی بوده و به راحتی تکثیر و تولید مثل می‌نمایند. فراموش نکنید که حس زیبای زندگی کردن در تک به تک موجودات زنده موج می زندوما بایستی با درک نیازها و اصول نگهداری صحیح از پرندگان بهترین و مناسبترین مکان برای زندگیشان را برایشان مهیا نماییم.

ارزن و کتان عمده ترین و اصلیترین دانه‌ای است که برای زنده ماندن فنچ‌ها الزامی است علاوه براین دانه‌ها یک رژیم غذایی تکمیلی شامل سبزیجات تازه از جمله کاهو و اسفناج و شوید ،میوه‌ی تازه از جمله هویج رنده شده و سیب به مقدار کم ،تخم مرغ آب پز شده ،پلوی کم روغن،مولتی ویتامین محلول درآب به مقدار کم و کلسیم در هر هفته دو بار برای تامین ویتامین و مواد لازم برای داشتن طول عمر بیشتر و بهتر و سریع رشد کردن فنچ‌ها لازم و ضروری به نظر می‌رسد.

این جیره‌ی غذایی به هنگام بچه‌دار شدن فنچ‌ها با دقت و توجه کافی و بیشتری باید انجام شود تا جوجه‌ها قوی ،سالم و سرزنده رشد نمایند.

مولتی ویتامین و کلسیم و سایر ویتامین‌های حل شده در آب نبایستی بیش از 24 ساعت در آبدانی پرندگان باقی بماند و بعد از تمام شدن موعد مقرر بایستی با دقت کافی ظرف آب پرنده را تمییز و شستشو نمود.

باقی مانده‌ی میوه و سبزیجات و تخم مرغ گذاشته شده برای پرنده را نیز حتما برای جلوگیری از پلاسیده شدن و جمع آوری میکروب و وارد شدن بیماری به پرندگان حتما برداشت.

اشتراک گذاری

5 دیدگاه

  1. سنگ مصنوعی هونام در

    با سلام
    دوست عزیز
    وبسایت شما رو مطالعه کردم. بسیار عالی و جالب بود . موفق باشید

  2. سلام
    من فنچام تخم گذاشتن دوتا ولی یکیشون در اومد و یکی نه و جوجشم بعدم یک هفته مرد علتش چیه چرا جوجم مرده چکار باید بکنم من خواهش میکنم جواب بدین

یک نظر دهید