آیا سگ ها سبزیجات دوست دارند؟

سگ ها حیوانات دوست داشتنی هستند که نگهداری از آنها بسیار سرگرم کننده است. شما می توانید باری تغذیه سگ ها از غذای خشک سگ و غذای کنسروی سگ آماده استفاده کنید. اما اگر دوست دارید تا گاهی به عنوان میان وعده به سگ خود سبزی بدهید با این نوشته از مجله حیوانات خانگی همراه باشید.

شاید شما هم دوست داشته باشید که گاهی به سگ خود سبزیجات بدهید. اما ممکن است فکر کنید که سبزیجات برای سگ شما مناسب نباشند!

در این نوشته سعی داریم تا چند نمونه از سبزیجات مناسب برای سلامت سگ ها را به شما معرفی کنیم و از تاثیرات مثبت آنها بر روی سلامت سگ ها با شما صحبت کنیم. پس در ادامه ی این نوشته با پتچی همراه باشید.

آیا کاهو برای سگ ها خوب است؟

همانطور که می دانید 90 درصد کاهو را آب تشکیل داده است. از این رو کاهو برای سگ کاملا بی ضرر می باشد. کاهو عموما در سالاد مورد استفاده قرار می گیرد و عموما برگ های کاهو هستند که خورده می شوند.

پتچی (1)

کاهو آب بسیار زیادی دارد و از این جهت سبزی کم کالری ای محسوب می شود و ارزش غذایی پایینی دارد. اگرچه کاهو برای سگ ها هیچ ضرری ندارد اما از آن جهت که موارد غذایی مورد نیاز بدن سگ ها را به هیچ وجه تامین نمی کند نمی تواند به عنوان وعده ی اصلی به سگ داده شود.

کاهو انواع مختلفی دارد:

  • کاهوی سبز
  • کاهو پیچ
  • کاهوی باتویا (کریسپ)

کاهوی کریسپ حاوی مقدار زیادی بتا کاروتن است که در معده به ویتامین A تبدیل می شود. یک ظرف کاهوی کریسپ می تواند تا 30 درصد از نیاز روزانه ی سگ به ویتامین A را تامین کند.

کاهو بهتر است تا خام و تازه باشد و نکته ی بسیار مهم در دادن کاهو به سگ ها این است که باید به خوبی شسته شوند تا حیوان با خوردن آن بیمار نشود.

آیا مارچوبه برای سگ ها خوب است؟

این روزها درباره خواص مارچوبه برای انسان حرف های زیادی زده می شود.

هرچند خیلی هم بی راه نیست. مارچوبه کالری بسیار کمی دارد و سرشار از ویتامین A، ویتامین K، آهن، مس، منگنز، فولات و تیامین است.

در رابطه با انسان ها یک فنجان مارچوبه می تواند 70 درصد نیاز روزانه به ویتامین K را تامین کند. همانطور که می دانید ویتامین K در انعقاد خون بسیار موثر است.

مارچوبه مانند سایر سبزیجات برای سگ ها ضرری ندارد اما باید به مقدار کم به آنها داده شود.

پتچی (2)

علاوه بر ضرورت ویتامین K برای سگ ها مارچوبه سرشار از ویتامین A می باشد که در سلامت چشم ها نقش اساسی دارد. مارچوبه به خصوص برای سگ هایی که مشکل بینایی دارند به شدت توصیه می شود.

همچنین گفته می شود که مارچوبه خواص ضد التهابی دارد که برای سگ هایی که بیماری های التهابی دارند می تواند بسیار مفید باشد.

مشکلی که در رابطه با مارچوبه حتی برای انسان ها وجود دارد این است که نمی توان مارچوبه را خام خورد. بنابراین بهتر است تا قبل از دادن مارچوبه آن را بپزید.

می توانید مارچوبه را بخارپز کنید و سپس به سگ خود بدهید. برای سگ های کوچکتر بهتر است که مارچوبه به قطعات ریزتر تقسیم شود تا راحت تر خورده شود.

آیا خیار برای سگ ها خوب است؟

خیار یک میان وعده ی استثنایی برای سگ هاست. از آنجایی که آب زیادی دارد کالری کمی هم دارد و می تواند بهترین مویان وعده برای سگ باشد. البته دقت کنید که نباید در دادن خیار به سگ زیاده روی کنید.

خیار ارزش غذایی کمی دارد و فقط حاوی مقداری ویتامین K است که برای انعقاد خون مفید است. بهتر است خیار خام به سگ ها داده شود. فقط وقتی به سگ خود خیار می دهید همیشه کنارش باشید تا خدایی ناکرده چیزی در گلویش گیر نکند.

اشتراک گذاری

یک نظر دهید