راهنمای تغذیه سگ برای نگهداری در خانه

اگر شما به نگهداری از حیوانات و بخصوص سگ ها علاقه داشته باشید، می دانید که یکی از مهم ترین دغدغه های والدین در نگهداری از حیوانات خانگی تغذیه ی این موجودات دوست داشتنی است.

غذای سگ ها حالا دیگر یک کالای تجاری در دسترس عموم محسوب می شود و به راحتی در هر پت شاپی می توانید با توجه به نیازهای سگ خود غذای سگ مناسب پیدا و خریداری کنید. اما شما ممکن است بخواهید که از راه های سنتی تر و شاید حتی سالم تری تغذیه مورد نیاز برای سگ خود را مهیا کنید.

غذای سگ (2)

ما در این نوشته سعی داریم تا بررسی کنیم که چجور غذایی برای سگ ها مناسب تر است و آیا غذای خشک سگ و یا غذاهای کنسروی سگ ها که در پت شاپ ها پیدا می کنیم، برای سگ ما مناسب هستند یا خیر. پس ما را تا انتهای این نوشته همراهی کنید تا یک راهنمای کامل تغذیه سگ در اختیار داشته باشید.

غذای خشک سگ و غذای کنسروی

امروزه برندهای تجاری بزرگی در حوزه ی تولید غذای سگ فعالیت می کنند. سگ ها با توجه به نژاد، میزان فعالیت، چاق و یا لاغر بودن و البته مهم تر از همه سنی که دارند که به انوع مختلفی از این غذاها نیاز دارند. اما آیا این غذاها قابل اعتماد هستند؟

جواب واضح است! نه همه ی آنها! اما نکته ای که حائز اهمیت است این است که به گفته ی بسیاری از دامپزشکان غذای خشک سگ در کنار غذای کنسروی و شرکتی بهترین انتخاب برای تغذیه سگ هایی است که در خانه نگهداری می شوند. دامپزشکان اعتقاد دارند که این محصولات در صورتی که با کیفیت باشند می توانند تمام نیازهای جسمی سگ را تامین کنند و عوارضی هم ندارند.

غذای خشک سگ (2)

این نکته اما بسیار مهم است که در خرید این محصولات باید کمی سخت گیرانه عمل کرد. ابتدا نکته مهمی که وجود دارد این است که نگهداری از حیوانات خانگی امری پرهزینه است و اگر شما برای کم کردن هزینه ها از غذای سگ کم کیفیت استفاده کنید، اولا سلامت سگ خود را به خطر خواهید انداخت و دوما در دراز مدت هزینه های درمان بیشتری باید پرداخت کنید. پس حتما غذای سگ را با کیفیت و از برندهای مطمئن تهیه کنید.

غذای خانگی برای سگ ها

هرچند که در بالا اشاره کردیم غذاهای کنسروی و بسته بندی های آماده ی شرکتی برای سگ ها کافی و مناسب هستند. اما اگر شما اصرار دارید که غذای سگ خود را خودتان آماده کنید بهتر است بدانید که تغذیه سگ ها به طور کلی به چه چیزهایی نیاز دارد و چه چیزهایی را نباید به سگ خود بدهید.

سگ ها عموما گوشتخوار هستند و پایه ی اصلی غذاهای شرکتی هم پوشت می باشد. پس گوشت مرغ و ماهی می تواند برای آنها بسیار دوست داشتنی باشد. هرچند در درست کردن و پختن این گوشت ها باید دقت داشته باشید که به هیچ وجه از ادویه های انسانی استفاده نکنید، چرا که ممکن است در سگ شما ایجاد حساسیت نماید.

میوه های مختلف مانند سیب، آناناس، خیار و سبزیجاتی مانند هویج و کلم هم در اندازه ی استاندارد برای سگ ها بسیار مناسب خواهند بود و بر سلامت آنها تاثیرات مثبتی خواهند داشت. اگرچه میوها و موادی هم هستند که خوراندن آنها به سگ ها می تواند مسئله ساز باشد.

شکلات معروف ترین ماده ای است که نباید به سگ ها خورانده شود. انگور، خامه، غذاهای کافئین دار و همینطور الکل و غذاهای خیلی چرب برای سگ ها مناسب نیستند. پس بهتر است که در برنامه ی غذایی سگ ها گنجانده نشوند.

غذای سگ (1)

سگ ها برای آموزش به روش های جدید نیاز به تشویقی سگ دارند. این تشویقی ها عموما از گوشت فرآوری شده و طعم دار شده ساخته می شوند و برای آموزش های اولیه و همینطور آموزش مهارت های مختلف به سگ ها داده می شوند. برای خرید تشویقی سگ ها باید ابتدا ذائقه ی سگ خود را بشناسید و بدانید که چه طعمی را خیلی بیشتر دوست خواهد داشت.

بعضی از سگ ها به گوشت خرگوش و یا بوقلمون بسیار علاقه دارند در حالیکه بعضی از آن ها به گوساله، گوسفند و یا شتر علاقه دارند.

اشتراک گذاری

یک نظر دهید