چه غذایی برای سگ ما مناسب است

شما می توانید از منابع غذایی بسیار زیادی برای سگ خود استفاده کنید که سگی شاداب و سالم داشته باشید. طیف غذای سگ می تواند مواد غذایی زیادی را دربر بگیرد موادی همچون: گوشت، جگر و منابع مختلفی که سرشار از پروتئین هستند و گروه مواد غذایی کربوهیدراتی مانند سیب زمینی و گروه ویتامینی مانند سیب زمینی و هویج هستند. این سه گروه مهم ترین گروه های منابع غذایی سگ ها می باشند. در ادامه در مطلب چه غذایی برای سگ ما مناسب است با ما همراه باشید.

erlPeub

غذاهایی وجود دارد که برای سگ ها ممنوع می باشند و هیچ گاه نباید به سگ خود این غذاها را بدهید. این گونه غذاها مانند میوه ها هستند که بسیار مضر هستند و برای سیستم گوارشی سگ بسیار خطرناک هستند.

غذای مناسب برای توله سگ

اگر توله سگی دارید که به تازگی به سرپرستی گرفته اید می توانید برای خرید غذای سگ از برندهایی مانند غذای سگ رویال استفاده کنید و با این حال در مورد غذای توله سگ باید بگوییم که شیر یکی از مهم ترین غذاهایی می باشد که می توانید به توله سگ خود بدهید.

گوشت

یکی از مهم ترین غذاهایی که باید در طیف غذایی سگ در نظر بگیرید استفاده از گوشت برای وعده های غذای سگ می باشد معمولا غذاهای پروتئینی مانند گوشت می تواند نیاز غذایی سگ را به طور کامل تامین کند ولی از نظر اقتصادی برای شما اصلا مناسب نمی باشد.

جگر

در کنار این که می توانید از غذای سگ بوش برای سگ خود استفاده کیند با بگوییم که جگر هم یکی از بهترین غذاهایی می باشد که از نظر پروتئینی بسیار برای سگ مناسب می باشد. این منبع غذایی مملو از ویتامین های A و B است و فسفر نیز در این ماده ی غذایی وجود دارد.

چه غذایی برای سگ ما مناسب است

مرغ

یکی دیگر از منابع غذایی که می توانید در اختیار سگ خود قرار دهید مرغ می باشد که هضم کردن آن برای سگ بسیار آسان می باشد اما میزان کالری مرغ نسبت به کالری گوشت بسیار پایین تر است. حتما قبل از اینکه مرغ را در اختیار سگ قرار دهید استخوان های مرغ را جدا کنید چون ممکن است در سیستم گوارشی سگ مشکل ساز شود.

ماهی

قبل از اینکه ماهی را در اختیار سگ قرار دهید باید استخوان های ماهی را به طور کامل از گوشت ماهی جدا کنید و این را نیز بدانید که نباید بیش از حد به سگ خود ماهی کیلکا بدهید زیرا که این ماهی در صورتی که زیاد مصرف شود ممکن است در جذب ویتامین های مورد نیاز اختلال ایجاد نماید.

برنج و تخم مرغ پخته

اگر دوست دارید که غذایی که به سگ خود می دهید دارای گروه کربوهیدارتی نیز باشد بهتر است از برنج پخته در کنار مرغ استفاده نمایید. همچنین اگر سگ شما دچار مشکل گوارشی می باشد می توانید از کته و ماست برای بهتر شدن سیستم گوارشی سگ خود استفاده نمایید.

در کنار تمام این موارد باید گفت که برعکس تمام تفکرات داشتن یک گربه در کنار یک سگ می تواند حس خوبی را به شمت منتقل کند اما باید در مورد خرید خاک گربه مناسب حساسیت خاص خود را داشته باشید تا گربه ای شاداب و سلامت داشته باشید.

چه غذایی برای سگ ما مناسب است

مهم ترین نکته ها در زمان غذا دادن به سگ

  • توله ها باید حتما تا سن 8 هفتگی در کنار مادر خود از شیر مادر خود تغذیه کنند
  • بعد از اینکه توله از 4 هفتگی گذشت می توانید غذای نرم را در کنار شیر مادر سگ به توله سگ خود بدهید
اشتراک گذاری

یک نظر دهید