معرفی محبوب ترین نژادهای سگ

در زمانی زندگی می کنیم که بسیاری از اطرافیانمان به خرید و نگهداری از انواع حیوانات خانگی روی آوره اند.

از خرید و نگهداری سگ، گربه و همستر بگیرید تا طوطی کاسکو!
در این میان، فروش سگ گوی سبقت را از فروش سایر حیوانات دیگر ربوده و به یکی از پررونق ترین کسب و کارهای این دوره تبدیل گشته است.

در این مقاله سعی داریم تا با سه نژاد محبوب ژرمن شپرد، پامرانین و سگ قفقازی آشنا شویم.

سگ ژرمن شپرد

یکی از محبوب ترین نژاد هایی که در مراکز فروش سگ نگهبان از آن به عنوان یک سگ فوق العاده برای نگهبانی دادن تعریف می شود سگ ژرمن شپرد می باشد.

سگ ژرمن شپرد
سگ ژرمن شپرد

سگی که در هنگام آموزش دیدن بسیار باهوش عمل می کند و یکی از بارزترین ویژگی هایش، شجاعت زیاد اوست که باعث شده در بسیاری از کشورها به عنوان سگ پلیس به کار گرفته شود.

فروش سگ ژرمن شپرد در میان سایر سگ های دیگر یکی از بالاترین آمار فروش را دارد که نشان از محبوبیت زیاد این نژاد خاص ژرمن در میان مردم دارد.

سگ قفقازی

دومین سگ محبوبی که در این مقاله به معرفی آن می پردازیم سگ قفقازی می باشد. سگی قدرتمند و با صلابت که با سنگینی، کشیدگی عضلات و تحملی که در آب و هوای سرد و گرم دارد به یکی از مناسب ترین و محبوب ترین نژادهای سگ نگهبان تبدیل شده است.

سگ قفقازی
سگ قفقازی

نگهداری سگ قفقازی در منزل را به کسی توصیه نمی کنیم زیرا این نژاد سگ به محیط آزاد و بزرگی برای پرسه زدن احتیاج دارد. سعی کنید حتی الامکان یک حیاط بزرگ برای سگ قفقازی تان درنظر داشته باشید.

سگ پامرانین

یکی از جالب ترین و پر فروش ترین و هم چنین محبوب ترین سگ های خانگی سگ پامرانین می باشد که طبق اعلام سازمان حمایت از حیوانات آمریکا، فروش سگ پامرانین یکی از پررونق ترین کسب و کارهای مربوط به حوزه انواع پت شاپ در قرن 21 ام بوده است.

سگ پامرانین
سگ پامرانین

سگ پامرانین با چهره زیبا و معصومی که دارد و هم چنین اندازه کوچک اندامش و برخی رفتارهای بامزه ای که از خودش بروز می دهد به یکی از محبوب ترین نژاد های سگ خانگی تبدیل شده است.

سخن پایانی

همواره در نظر داشته باشید که موضوع خرید و نگهداری از انواع سگ خانگی و سگ نگهبان در نژادهای مختلف باید با تحقیق کافی در مورد نحوه صحیح نگهداری از آن حیوان انجام شود و حتما از مراکز مطمئنی برای خرید و فروش سگ استفاده شود.

اشتراک گذاری

یک نظر دهید